В продължение на тържествата за отбелязване на 20-годишнината от създаването си, РЦПППО – Сливен организира спортен празник, посветен на насърчаването на активното участие, екипната работа и приобщаването чрез спорт и творчество. Домакин на събитието беше ОУ „Христо Ботев“ – с. Самуилово.
В празника взеха участие ученици от ОУ „Христо Ботев“ – с. Самуилово, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Сливен, ОУ „Христо Смирненски“ – гр. Кермен, ОбУ „Черноризец Храбър“ – с. Крушаре, ОУ „Братя Миладинови“ – с. Злати войвода и ОУ „Кап. Петър Пармаков“ – с. Градец.
Програмата на събитието включваше турнир по Боче, футболен турнир, игри по волейбол и арт работилници, които предоставиха възможност на участниците да демонстрират своите спортни умения, творчески способности и умения за работа в екип.
Всички ученици се включиха с голям ентусиазъм, отговорност и спортсменски дух. Участниците в турнира по Боче и във футболния турнир бяха отличени с медали и грамоти, а участниците във волейболните игри получиха грамоти за своето активно участие.
РЦПППО – Сливен изказва своята искрена благодарност към ръководството и екипа на ОУ „Христо Ботев“ – с. Самуилово за отличната организация и гостоприемство. Благодарност отправяме и към всички участващи училища, педагогически специалисти и ученици, които допринесоха за успешното провеждане на инициативата.
Спортният празник за пореден път показа, че спортът, изкуството и съвместните дейности създават възможности за общуване, изграждане на приятелства и развитие на ценности като уважение, толерантност и взаимопомощ.

